Featured · Brasileirão Seria A · 07.10.2026, godz. 01:00

Vitoria – Chapecoense-sc: rynek widzi gospodarzy, dane widzą ostrożność

Faworyzowana Vitoria zwiększa liczbę strzałów, lecz wciąż ma kłopot ze skutecznością, gdy Chapecoense-sc łączy lepszą formę z kruchą obroną.

Składy, absencje i statystyki: Vitoria – Chapecoense-sc →

Ilustracja: Vitoria – Chapecoense-sc, analiza meczu
Ilustracja: Vitoria – Chapecoense-sc, analiza meczu · fot. Efrem Efre · Licencja Pexels · Pexels
Sędzia: Edina Alves Batista
Jak ten arbiter prowadzi mecze.
PozycjaWartość
Stadion
miejsce spotkania
Estadio Manoel Barradas
Forma: ostatnie pięć meczów
VitoriaLLWDLnajstarszy → najnowszy
Chapecoense-scWLWLDnajstarszy → najnowszy
Forma i styl gry
Średnie z ostatnich 10 meczów każdej drużyny.
StatystykaVitoriaChapecoense-sc
Gole strzelone / mecz0.61.2
Gole stracone / mecz1.72
Strzały / mecz13.512.4
Strzały celne / mecz43.5
Posiadanie42.2%41.1%
Rzuty rożne / mecz5.84.3
Żółte kartki / mecz1.82.1
Mecze bez straty gola30%10%
Powyżej 2,5 gola40%70%
Obie strzelą30%70%
Kto nie zagra
Najpierw zawodnicy podstawowi (grają ≥60% minut drużyny). Lista aktualizuje się do rozpoczęcia meczu. Wszystkie braki w lidze →
Vitoria10 braków
  • Fabiano OBR rotacja
    Uraz kolana · od 20.09, 2 mecze
    0 G · 0 A
  • Walace POM
    Uraz ścięgna podkolanowego · od 13.09, 3 mecze
    0 G · 0 A
  • Baralhas POM
    Złamana noga · od 13.09, 3 mecze
    0 G · 0 A
  • Anderson
    Uraz kolana · od 09.08, 8 meczów
  • Camutanga
    Złamana noga · od 09.08, 8 meczów
  • Dudu
    Uraz pleców · od 09.08, 8 meczów
  • + 4 innych zawodników
Chapecoense-sc6 braków
  • Bruno Tubarao NAP
    Uraz ścięgna podkolanowego · od 19.09, 2 mecze
    0 G · 0 A
  • Heitor OBR
    Uraz ścięgna podkolanowego · od 12.09, 3 mecze
    0 G · 0 A
  • Max Alves POM
    Uraz pleców · od 12.09, 3 mecze
    0 G · 0 A
  • Rafael Carvalheira
    Uraz kolana · od 08.08, 8 meczów
  • Robert Conceicao
    Uraz kolana · od 08.08, 8 meczów
  • Vinicius Balieiro
    Uraz kolana · od 12.09, 3 mecze

Spotkanie Vitorii z Chapecoense-sc zaplanowano na 7 października 2026 roku o 23:00, a wskazanym obiektem jest Estadio Manoel Barradas. Brak nazwy rozgrywek w bazie ogranicza możliwość osadzenia meczu w szerszej tabeli, stawce sezonu czy specyfice konkretnej ligi. Dostępne dane pozwalają jednak zestawić dwa zespoły o nieprzekonujących bilansach, różnej strukturze meczów i wyraźnie odmiennych sygnałach dotyczących liczby goli.

Vitoria tworzy więcej, lecz kończy słabiej

Vitoria przystępuje do meczu po serii, w której odniosła dwie wygrane, dwa remisy i sześć porażek w dziesięciu występach, przy średnio 0,6 zdobytej bramki na spotkanie. To szczególnie ważne zestawienie, ponieważ zespół oddaje przeciętnie 13,5 strzału, ale tylko 4,0 z nich trafia w światło bramki. Oznacza to, że sama liczba prób nie przekłada się automatycznie na skuteczność ani na trwałą kontrolę nad meczem. W pięciu najnowszych spotkaniach Vitoria poprawiła średnią strzałów do 15,4 i celnych uderzeń do 5,0, a jednocześnie zdobywała już średnio 1,0 gola. Ten krótszy wycinek sugeruje pewien wzrost aktywności w ataku, ale nie usuwa problemu z ostatniej formy LDWLL i średnią 1,8 gola traconego w tym okresie. Posiadanie na poziomie 40,0% w ostatnich pięciu meczach wskazuje ponadto, że Vitoria nie buduje przewagi przede wszystkim przez długie utrzymywanie piłki.

Chapecoense-sc dopuszcza do wymiany ciosów

Chapecoense-sc ma w dziesięciu ostatnich meczach nieco korzystniejszy od Vitorii dorobek trzech remisów, dwóch zwycięstw i pięciu porażek, lecz jej defensywne liczby pozostają alarmujące. Zespół traci średnio 2,0 gole na spotkanie, a czyste konto zachował tylko w 10% analizowanych meczów. Taka charakterystyka pomaga wyjaśnić, dlaczego aż 70% jego ostatnich spotkań przekraczało granicę 2,5 gola, a w 70% obie strony zdobywały bramkę. Jednocześnie Chapecoense-sc nie jest drużyną dominującą w posiadaniu, ponieważ jego średnia wynosi 41,1%, bardzo blisko 42,2% notowanych przez Vitórię. W pięciu ostatnich występach Chapecoense-sc ograniczyła liczbę traconych goli do 1,4 na mecz, zachowując średnią 1,2 zdobytej bramki. Forma DLWLW przedstawia więc bardziej mieszany obraz niż dane z dziesięciu spotkań, choć nie daje podstaw do uznania problemów w obronie za definitywnie rozwiązane.

Kurs mocniej ufa gospodarzom

Jedyna dostępna oferta bukmacherska wskazuje Vitórię jako wyraźnego faworyta, a po usunięciu 2,5% marży daje jej 57% prawdopodobieństwa wygranej. Remis otrzymuje 25%, natomiast zwycięstwo Chapecoense-sc 19%, co opisuje wyraźną, ale nie bezdyskusyjną przewagę strony gospodarzy. Model RobotBets również wskazuje wygraną gospodarzy, lecz jego rozkład 1X2 jest ostrożniejszy: 52,42% dla Vitorii, 25,31% dla remisu i 22,27% dla Chapecoense-sc. Najważniejsza rozbieżność nie dotyczy samego kierunku, lecz skali przewagi, ponieważ model daje przyjezdnym kilka punktów procentowych więcej niż oczyszczony rynek. Powód do ostrożności tworzy przede wszystkim słaba długoterminowa seria Vitorii oraz jej niska średnia zdobywanych goli. Cena rynkowa opiera się zatem na roli gospodarza i relatywnej słabości Chapecoense-sc w obronie, ale nie eliminuje ryzyka meczu bardziej wyrównanego niż sugeruje podstawowy podział kursów.

Liczba goli budzi uzasadniony spór

Rynek goli wycenia ponad 2,5 gola na około 51% prawdopodobieństwa, co w praktyce przedstawia tę granicę jako niemal idealnie otwartą. Dane Chapecoense-sc mogłyby wspierać wyższy przebieg bramkowy, skoro jej mecze często przekraczały tę linię, a drużyna traciła średnio 2,0 gole. Dane Vitorii prowadzą jednak w przeciwną stronę, ponieważ tylko 40% jej ostatnich dziesięciu spotkań zakończyło się powyżej 2,5 gola, a zespół zdobywał średnio zaledwie 0,6 bramki. Model RobotBets rozstrzyga ten konflikt minimalnie na rzecz poniżej 2,5 gola, przypisując tej opcji 51,95%. Podobnie model dotyczący obu drużyn ze zdobytym golem delikatnie skłania się ku wariantowi „nie”, z prawdopodobieństwem 53,45%. Nie jest to mocny sygnał o zamkniętym spotkaniu, lecz raczej wskazanie, że ofensywna niestabilność Vitorii może ważyć więcej niż wysoka zmienność meczów Chapecoense-sc.

Brak historii utrudnia porównanie drużyn

Baza nie zawiera wcześniejszych bezpośrednich spotkań Vitorii i Chapecoense-sc, dlatego nie można wiarygodnie wskazać przewagi jednej strony w tej konkretnej parze. To istotne ograniczenie, ponieważ statystyki formy opisują ogólny ostatni okres obu zespołów, a nie ich reakcję na wzajemny styl gry. Na poziomie podstawowych wskaźników rywale są do siebie podobni pod względem posiadania piłki, gdyż Vitoria notuje 42,2%, a Chapecoense-sc 41,1%. Różnica pojawia się w jakości defensywnej i profilu bramkowym, ponieważ Vitoria częściej zachowuje czyste konto, zaś Chapecoense-sc częściej uczestniczy w meczach z trafieniami po obu stronach. Vitoria wykonuje też więcej rzutów rożnych, ze średnią 5,8 wobec 4,3 rywali, co może sugerować częstsze dochodzenie do faz ataku kończonych stałymi fragmentami. Bez danych H2H byłoby jednak nadużyciem traktować te różnice jako pewną zapowiedź przebiegu właśnie tego meczu.

Absencje i sędzia zmniejszają pewność

W bazie zgłoszono dwanaście absencji, obejmujących urazy mięśniowe, kolana, ścięgna Achillesa, pleców oraz złamaną nogę. Lista zawiera między innymi Bruno Tubarao, Edu, Fabiano, Baralhasa, Maxa Alvesa i Viniciusa Balieiro, lecz dane nie przypisują tych nieobecności do konkretnych drużyn ani nie podają przewidywanych składów. Z tego powodu nie można uczciwie ocenić, czy większy ciężar kadrowy poniesie Vitoria, czy Chapecoense-sc. Sędzią będzie Edina Alves Batista, ale baza nie zawiera jeszcze jego statystyk kartkowych. Nie ma więc podstaw, by wyprowadzać wnioski o spodziewanej liczbie kartek z samej obsady arbitra, mimo że zespoły notują średnio 1,8 i 2,1 żółtej kartki na mecz. Najbardziej wyważony obraz pozostaje taki, że rynek i model lekko preferują Vitórię, natomiast forma gospodarzy, niepełne informacje kadrowe oraz sprzeczne sygnały bramkowe nie pozwalają traktować tej przewagi jako rozstrzygającej.

Gole w ostatnich meczach
Każda kolumna to jeden mecz przed tym spotkaniem (od najstarszego do najnowszego): gole strzelone, gole stracone.
Vitoria
1
3
P
Cruzeiro
dom20.09
Chapecoense-sc
1
1
R
Atletico-MG
wyj.19.09
Co mówi rynek
Szanse po usunięciu marży bukmachera (2.5%), z 1 oferty.
WynikKursSzansa
Vitoria1.7257%
Remis3.9525%
Chapecoense-sc5.2519%
Powyżej 2,5 gola1.9151%

Tekst powstał na naszych danych: forma i statystyki z ostatnich meczów obu drużyn, bilans bezpośrednich spotkań, kursy bukmacherskie, zgłoszone absencje, obsada sędziowska i prognozy modelu RobotBets. Każde zdanie przechodzi kontrolę źródeł przed publikacją. Tekst został wygenerowany z pomocą AI. To analiza, nie gwarancja wyniku.